NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (TARAS//BALKON)

 

ŻYWICA NA BALKON//TARAS - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA



  1. KTÓRA ŻYWICA LEPSZA NA TARAS (BALKON) ? Silikonowa czy poliuretanowa? | rozwiń >>

    Pozornie obie żywice mają taką samą wytrzymałość chemiczną i fizyczną, jednak tylko w sytuacji idealnych warunków pogodowych podczas CAŁEGO procesu aplikacji. Niestety nigdy nie ma gwarancji, że takie będą i nie zmienią się w trakcie prac.

    O ile żywicę silikonową można nakładać w warunkach wilgotności do 20% (2-3 dni bez deszczu) to w przypadku żywicy poliuretanowej wymagane jest by było bardzo sucho (tydzień bez deszczu) i temperatura wynosiła min. 20 stopni.

    Sama żywica poliuretanowa jest bardzo trudna do nałożenia, dlatego występuje w formie rozcieńczonego wodą lakieru. Przez obecność wody lakier jest bardzo wrażliwy np. na temperaturę podłoża. Wilgotne podłoże może więc znacząco zmniejszyć wytrzymałość powłoki.

    Żywica silikonowa jest łatwa do nałożenia bez rozwadniania, a kolejną jej przewagą jest również antypoślizgowość (nawet bez płatków!). Na tarasy i balkony sugerujemy więc żywicę silikonową AMF ANTY PLAMA. Do zastosowań wewnętrznych (garaże, warsztaty) zazwyczaj wystarczy żywica poliuretanowa np. AMF UTRWALACZ.

  2. JAKIE SĄ NAJWIĘKSZE ZALETY ŻYWICY SILIKONOWEJ? | rozwiń >>

    Największymi zaletami żywicy silikonowej w warunkach zewnętrznych jest jej ANTYPOŚLIZGOWOŚĆ (żywica jest antypoślizgowa sama z siebie, ewentualne płatki dodatkowo zwiększają tę antypoślizgowość) i PAROPRZEPUSZCZALNOŚC. Żywica AMF ANTY PLAMA jest bardzo łatwa w konserwacji, nic sie do niej nie przykleja, nawet guma do żucia. Ma również bardzo ładny i stabilny połysk.

    Zobacz wszystkie 11 największych zalet żywicy silikonowej AMF ANTY PLAMA.

  3. CO ZO ZNACZY, ŻE ŻYWICA JEST PAROPRZEPUSZCZALNA>. | rozwiń >>

    Nawet przy najlepszych zabezpieczniach pod żywicą może pojawić się kropla wody (np. przez drobną nieszczelność pomiędzy płytą betonową a ścianą). Jeśli produkt jest paroprzepuszczalny kropla wyparuje i warstwa żywicy ją od dołu "przepuści".

    Jeśli produkt nie jest paroprzepuszczalny pod powierzchnią tworzą się bąble, które pękają i prowadzą do rozszczelnienia zabezpieczeń i zniszczenia powierzchni. Przykładem braku paroprzepuszczalnośći są odpadające płytki, przez które woda nie ma jak się wydostać.

  4. CO TO ZNACZY, ŻE ŻYWICA MA STABILNY POŁYSK? | rozwiń >>

    Stabilizacja połysku to jeden z wyznaczników jakości produktów posadzkowych. Oznacza, że po latach nasza powierzchnia będzie wyglądała świeżo, bez śladów zużycia, nie będzie widocznych śladów komunikacyjnych.

    Jeśli produkt jest niestabilny połyskowo tzn. że jest niskiej klasy i nieodporny na ścieranie. Moga pojawic sie wydeptania i zniszczenia powłoki.

  5. CZY POTRZEBUJĘ DODATKOWEGO GRUNTOWANIA? | rozwiń >>

    Aby ocenić jakość podłoża zazwyczaj wystarczy przeprowadzić prosty TEST CHŁONNOŚCI. Na przeszlifowane podłoże należy położyc kroplę wody. Jeżeli ta kropla wody wsiąknie w czasie krótszym niż 2 minuty oznacza, że nasze podłoże jest bardzo chłonne i wówczas należy wzmocnić je gruntem AMF R.

    Brak wzmocnienia podłoża może prowadzić do odpadania kawałków betonu wraz z nałożoną farbą lub żywicą.

  6. JAK NAKŁADAMY ŻYWICĘ NA POSADZKĘ TARASU (BALKONU)?. | rozwiń >>

    Malowanie żywicą AMF ANTY PLAMA wygląda dokładnie tak samo jak malowanie farbą. Jest proste i możliwe do wykonania przez każdego. Nakladamy ją zwykłym wałkiem do lakierów.

    WAŻNE aby nakładać ją JAK NAJCIENIEJ. Brzmi to może nieco paradoksalnie, ale im cieńsza warstwa tym wieksza wytrzymałość (mocniejsza reakcja z podłożem). Zbyt gruba warstwa żywicy może prowadzić do jej pęknięcia.

  7. JAK APLIKOWAĆ PŁATKI? | rozwiń >>

    Płatki aplikujemy fragmentami. Przykładowo: jeśli mamy powierzchnię 20m2 dzielimy ją na 4 kawałki po 5m2. Otrzymane płatki również dzielimy na 4 równe porcje i działamy wg następującego schematu: malujemy dany fragment farbą i na mokrą farbę rozsypujemy płatki. Czynność powtarzamy na pozostałych fragmentach.

    Konieczność aplikacji stopniowej wynika oczywście z faktu, że ciężko byłoby nam rozrzucić płatki na większą odległość niż 2-3 metry. Działąjąc fragment po fragmencie otrzymamy rownomierne rozsypanie płatków na całej powierzchni.

    Płatki rozrzucamy lekko do góry.

Zamów gotowe zestawy!
na 10m2 , 20m2

Masz inne pytanie? Zadzwoń lub napisz teraz.

698 628 505
biuro@amfpolska.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl